Brno uspořádá 21. června 2020 první „postkoronavirovou“ sběratelskou burzu. Praha počká až do října.

Organizátoři Setkání sběratelů modelů aut, motocyklů a vláčků v Brně uspořádají tradiční burzu v Budově ombudsmana v Údolní 39 už v neděli 21. června 2020. Hlavní organizátor brněnské burzy Michael Hlavenka informoval Model DEPO, že v moravské metropoli také připravují další termíny setkání sběratelů, aby nahradili výpadky v pořádání burz kvůli dosavadním opatřením proti šíření koronaviru COVID-19. Obnovení sběratelských burz umožňuje nové povolení pořádat společenské akce s účastí do 500 lidí.

Sledujte aktuální informace na Facebooku Model DEPO.

Dům ombudsmana, kde se pořádají brněnské sběratelské burzy
Progresivní přístup Brna ke sběratelským burzám

Na náhradních sběratelských setkáních bude v Brně platit předplatné na pronájem stolů ze zrušené burzy. Volné stoly na brněnskou burzu si můžete objednat a zaplatit 4 pracovní dny předem na e-mailové adrese hlavenka33@seznam.cz nebo na telefonu: 732 155 727. Kapacita sálu je 93 stolů (velikost 130 x 65 cm). Brněnští organizátoři pořádají sběratelská setkání ve spolupráci s Kruhem přátel Technického muzea v Brně – sekcí automobilové modely.

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Dlouhý sběratelský půst v Praze

Přestože se zákazu pořádání veřejných akcí kvůli koronaviru zrušil už koncem května, v Praze bude Klub sběratelů kuriozit pořádat první sběratelskou burzu až 3. října 2020. Vedoucí sekce modelů Klubu sběratelů kuriozit Jiří Neruda to odůvodnil přeplněným programem v Domě barikádníků v Praze-Strašnicích, kde klub burzy sběratelů modelů pořádá. Vyslovil také obavu, že starší sběratelé mohou s účastí na tak masové akci váhat vzhledem k větší pravděpodobnosti nákazy virem COVID-19. Na pražské burze v Domě barikádníků ve Strašnicích by 3. října mělo platit předplatné stolů, které si prodejci objednali a zaplatili na setkání sběratelů v březnu 2020.

Dům barikádníků ve Strašnicích, kde se pořádají pražské sběratelské burzy

Seznam hlavních sběratelských burz i s termíny pravidelně aktualizujeme. O změnách v pořádání burz pro sběratele modelů aut a dopravní techniky informujeme i na našem Facebooku Model DEPO.  

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaným prodejcem modelů Abrex, Czech Auto Legends a Model DEPO. Modely Abrex, které nemáme v e-Shopu, si můžete objednat i
e-mailem. Dodáme vám je do 3 pracovních dnů. Modely skladem odesíláme hned.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze nedaleko metra Palmovka. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensko i jinam do zahraničí.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Miramis. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Liborem Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Pavlem Lagnerem). Autor oficiálního katalogu Abrex 2018/2019.