Dubnovou sběratelskou burzu v Chrudimi charakterizovaly exkluzívní modely, novinky českých modelářů a úpravců i charitativní akce

Málokterá česká sběratelská burza se může pochlubit pravidelnou sérií exkluzívních příležitostných modelů, prezentací významných modelářů a oficiálních prodejců, a navíc i klobásou v ceně vstupenky. To vše nabízí pravidelná burza ve východočeské Chrudimi, v restauraci Na Kopci. Pro někoho nevýhodou, ale pro jiného naopak výhodou je to, že se chrudimská burza koná 30. dubna, tedy ve stejný den jako setkání sběratelů v Praze-Strašnicích. Sobotní burza v pražském Domě barikádníků ale začíná už v 7:30 a rozpouští se před 11. hodinou, zatímco v Chrudimi začínají v 9 hodin a končí kolem 14. hodiny. Obě burzy od sebe dělí 125 kilometrů, které se předpisově dají ujet za 1 hodinu a 16 minut. Takže kdo si projde burzu v Praze ráno, může být už mezi 10. a 11. hodinou na chrudimské burze a stihne hlavní prodejce, tombolu i tu klobásu v ceně vstupenky.

Exkluzívním modelem 6. burzy sběratelů modelů aut v Chrudimi je Škoda Citigo – SERVICE Mobil1:43, který připravila modelářská značka MoJe.

Modelem 6. chrudimské burzy je „Škoda Citigo – SERVICE Mobil 1:43“

Už kmenovým autorem příležitostných modelu sběratelské burzy v Chrudimi je modelářská dílna MoJe. Tentokrát pro Chrudim připravila stříbrný model Škoda Citigo v imatrikulaci a flotily vozů SERVICE Mobil. Jde o fiktivní vůz SERVICE Mobil s firmou AutoBeneš (organizátorem burzy je Josef Beneš) a adresou místa konání burzy na dveřích, barvou. Oranžovým majákem i designem polepů ale dokonale zapadne mezi autentické modely SERVICE Mobil v stříbrné barvě, které už Abrex i MoJe v minulosti vyrobily. Model Škoda Citigo – SERVICE Mobil – 6. burza v Chrudimi je nejenom hezky provedený, ale jeho zakoupení s sebou nese další benefity. Kdo si ho na burze koupí, bude mít 30. dubna slevu 100 Kč při nákupu nad 1000 Kč u stolu MoJe. A navíc bude zařazený do slosování o model Škoda Estelle – MoJe 1:43, které je na chrudimské burze uspořádané tradičně po obědě kolem 13. hodiny.

Model Škoda Estelle – MoJe 1:43 v červené barvě a s postavou, který bude zlatým hřebem losování na 6. burze sběratelů modelů aut v Chrudimi 30. dubna 2022.

Modely pro benefiční akci na 6. sběratelské burze v Chrudimi

Speciálně potištěné modely Škoda Yeti – Abrex 1:43 nechal pro chrudimskou burzu zhotovit prodejce Seven Models. Modely Yeti v červené a „Steel“ šedé barvě jsou potištěné profesionálním tampo printem v designu Pohybové terapie nadačního fondu Dobrý Anděl. Poslání těchto limitovaných modelů v počtu 54 a 54 exemplářů je přinést výnos z prodeje, který bude věnovaný na zakoupení pohybovou terapii pro postiženého Danečka, syna jednoho z organizátorů Josefa Beneše. Více se o problémech malého Dana dočtete v článku z TV Nova.

Modely Škoda Yeti – Pohybová terapie Dobrý Anděl 1:43 na podporu nadačního fondu, který léčí malého Danečka Beneše trpícího pohybovou disfunkcí
Oba benefiční modely Škoda Yeti – Pohybová terapie Dobrý Anděl 1:43 zhotovil pro akci na podporu léčení malého Danečka Beneše Seven Models v počtu 54 a 54 exemplářů.
Oba benefiční modely Škoda Yeti – Pohybová terapie Dobrý Anděl 1:43 zhotovil pro akci na podporu léčení malého Danečka Beneše Seven Models v počtu 54 a 54 exemplářů.

Silné zastoupení prodejců na chrudimské burze

Restaurace Na Kopci v Chrudimi, kde sběratelskou burzu tradičně pořádá majitel Josef Beneš, poskytuje prodejcům stoly pro nabídku modelů ve vnitřních prostorách i na venkovní terase kryté pergolou. Modely československých a českých automobilů modelářských značek Abrex, IXO, DeAgostini, Foxtoys a tam nabídnou Modelářství Chrudim, OB autodíly, Seven Models, známý obchodník s vazbou na Abrex Houska a další prodejci. Profesionálně upravené modely ve velikosti 1:43 značky MoJe tam nabídne Jan Čulík, očekávají se i modely dalších modelářů. Podle zkušeností z předchozích ročníků se dá očekávat asi 80 účastníků chrudimského setkání.

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.


Informace o burze v Chrudimi

Setkání sběratelů v Chrudimi se pořádají organizátoři v restauraci a na přilehlé terase zastřešené pergolami, kde se dají modely vyměňovat prodávat a kupovat a taky se o nich dá se sběrateli diskutovat. Vše rámuje přátelská atmosféra v restauraci a na přilehlé terase, které pro chrudimskou burzu poskytuje organizátor a velký sběratel abrexů a dalších modelů československých aut Josef Beneš.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.

Exkluzívním modelem 6. burzy sběratelů modelů aut v Chrudimi je Škoda Citigo – SERVICE Mobil1:43, který připravila modelářská značka MoJe.

Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů. Za stoly se neplatí.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut
Další podrobnosti můžete zjistit dotazem na Facebooku Josefa Beneše.

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, Model DEPO a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

Následujte nás: