Unikátní modely, tombola, ale i roušky a dezinfekce budou v sobotu 26. září charakterizovat burzu v Chrudimi

Stoly na otevřeném prostranství kryté proti nepřízni počasí pergolami, roušky, dezinfekce a účast nepřesahující sto lidí umožní i za zpřísněných protikoronavirových opatřeních setkání sběratelů kovových modelů Chrudimi. Už 4. chrudimská burza bude už tuto sobotu 26. září v restauraci Na kopci 99 od 9 do 14 hodin. Vyměnit, koupit nebo prodat na ní můžete hlavně modely československých a českých automobilů, motocyklů i dopravní techniky v různých velikostech. Oproti jiným sběratelským burzám v Česku budou ozdobou tohoto setkání příležitostné modely připravené právě pro tuto akci, ale i tombola s modely a přátelská „klubová“ atmosféra.

Velkou výhodou chrudimské burzy je při dnešních protikoronavirových opatřeních terasa krytá proti nepřízni počasí střechou.

Koncentrace sběratelsky zajímavých modelů

Přestože je chrudimská akce ve srovnání se sběratelskými burzami v Praze nebo Brně komornější, dají se tam očekávat raritní a speciální modely. Desítky autíček ze starých edicí, unikátní, limitované i standardní modely Abrex tam přivezou například sběratelé jako Josef Beneš nebo Zdeněk Pikal. Upravené modely a příležitostné modely připravil pro Chrudim Jan Čulík a z dalších úpravců můžeme očekávat na chrudimské burze i Stanislava Tručka, Bohdana Cendelína a jiné známé sběratelské a modelářské tváře z celé republiky. Na burze v Chrudimi budou k sehnání i některé modely z dílny Model DEPO a Czech Auto Legends (CAL). Na základě zkušeností z předchozích let organizátoři očekávají, že se na burzu během dopoledne přijede na kratší nebo delší návštěvu asi 70 až 80 sběratelů.

Příležitostný model 2006 Škoda Roomster, Abrex 1:43, připravil exkluzivně pro 4. setkání sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi Jan Čulík.

Příležitostný model pro burzu Chrudim a tombola

Modelem připraveným speciálně pro 4. setkání sběratelů v Chrudimi je Škoda Roomster Taxi Chrudim coby fiktivní chrudimské drožka s číslem 4. Jan Čulík připravil tento symbolický modell v celkovém počtu 30 kusů. Každý, kdo si ho v Chrudimi koupí, dostane také stírací los a zároveň číslo do klobouku. Hlavní cenou v losování pak bude model, který vyhraje jeden z účastníků. Další hodnotný model připravil pro tombolu na chrudimské burze hlavní organizátor Josef Beneš.

Honza Čulík upravuje pod značkou Moje (Modely Jenda) hlavně modely Abrex. Kromě příležitostného modelu k 4. setkání v Chrudimi představí v Chrudimi i další desítky svých upravených modelů a různá dioramata ve velikosti 1:43.

Ukázka novinek, které připravila dílna MoJe pro Chrudim 2020.

Ukázka novinek, které připravila dílna MoJe pro Chrudim 2020.

Ukázka novinek, které připravila dílna MoJe pro Chrudim 2020.

Modely Model DEPO v Chrudimi

Několik nových modelů „1981 LADA 2106 Veřejná bezpečnost z filmu Vrchní, prchni!“ přiveze do Chrudimi za Model DEPO Zdeněk Pikal. Tuto limitovanou edici vydalo Model DEPO v počtu 300 modelů a za první týden se jich prodala už polovina. Model DEPO vyšle do Chrudimi i pár svých modelů ve velikosti 1:43.

Nový model „1981 LADA 2106 Veřejná bezpečnost z filmu Vrchní, prchni!“ ve velikosti 1:18, který se představí v Chrudimi.

Ukázka modelů z dílny Model DEPO, které se můžou objevit v Chrudimi.
Ukázka modelů z dílny Model DEPO, které se můžou objevit v Chrudimi.
Informace o burze

Setkání sběratelů v Chrudimi se pořádají organizátoři v restauraci a na přilehlé terase zastřešené pergolami, kde se dají modely vyměňovat prodávat a kupovat a taky se o nich dá se sběrateli diskutovat. Vše rámuje přátelská atmosféra v restauraci a na přilehlé terase, které pro chrudimskou burzu poskytuje organizátor a velký sběratel abrexů a dalších modelů československých aut Josef Beneš.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.

Nabídka jednoho ze sběratelů abrexů na 3. setkání sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi v roce 2019

Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů. Za stoly se neplatí.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut
Další podrobnosti můžete zjistit dotazem na Facebooku Josefa Beneše.

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, Model DEPO a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Miramis. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Liborem Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Pavlem Lagnerem). Autor oficiálního katalogu Abrex 2018/2019.