První burza v Čechách od koronavirové krize – Setkání sběratelů modelů v Chrudimi 26. září 2020

Zatímco v Brně obnovili pořádání sběratelských setkání o prázdninách, první burzou kovových modelů v českých krajích je po uvolnění koronavirových restrikcí setkání sběratelů 26. září v Chrudimi. Už 4. chrudimská burza se pořádá v restauraci Na kopci 99, poslední zářijovou sobotu od 9 do 14 hodin. Vyměnit, koupit nebo prodat na ní můžete hlavně modely československých a českých automobilů, motocyklů i dopravní techniky v různých velikostech.

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.
Burza v pohodovém stylu

Ve srovnání s dalšími burzami je setkání sběratelů v Chrudimi komornější, ale o to méně formální a víc pohodový podnik. Pořádá se v restauraci a na přilehlé terase, kde se dají modely nejen vyměňovat prodávat a kupovat, ale taky se o nich dá se sběrateli a přáteli diskutovat a předávat si zkušenosti. Na rozdíl od „klasických“ burz v Praze a Brně zpestřují chrudimská setkání sběratelů také tomboly a vydávání příležitostných modelů. Vše rámuje přátelská atmosféra v restauraci a na přilehlé terase, které pro chrudimskou burzu poskytuje organizátor a velký sběratel abrexů a dalších modelů československých aut Josef Beneš.

Pohodové prostředí pro prodej a výměny modelů poskytuje i terasa u restaurace. U prodejního stolu Jana Čulíka (druhý vlevo) si skupina zájemců důkladně prohlíží
modely Abrex v úpravě MoJe.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.

Chrudimské premiéry

Setkání sběratelů v Chrudimi už tradičně ozdobí model, který je připravený exkluzivně pro jejich burzu. Tentokrát to bude symbolické „Taxi Chrudim“, které už tradičně připravil pro akci v Chrudimi Jan Čulík z nedaleké Přelouče.

Čulík je zkušený modelář, který pod značkou Moje (Modely Jenda) upravuje hlavně modely Abrex. Jako příležitostný model k 4. setkání v Chrudimi zvolil úpravu modelu 2006 Škoda Roomster od Abrexu ve velikosti 1:43. Upravený model se bude prodávat na setkání v limitovaném množství. MoJe představí v Chrudimi i další své úpravy modelů a dioramata. 

Příležitostný model 2006 Škoda Roomster, Abrex 1:43, který do této podoby upravil exkluzivně pro 4. setkání sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi Jan Čulík.

Z dalších úpravců modelů můžeme očekávat na chrudimské burze i Stanislava Tručka, Bohdana Cendelína a jiné známé sběratelské a modelářské tváře. Ukázku ze své produkce představí v Chrudimi také Model DEPO a v jeho zastoupení také modelářské sdružení Czech Auto Legends (CAL). Nabídku svých často vzácných modelů přivezou i další sběratelé z celé republiky. Na základě zkušeností z předchozích let organizátoři očekávají účast asi 70 až 80 sběratelů.

Nabídka jednoho ze sběratelů abrexů na 3. setkání sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi v roce 2019
Informace o burze

Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut
Další podrobnosti můžete zjistit dotazem na Facebooku Josefa Beneše.

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, Model DEPO a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Miramis. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Liborem Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Pavlem Lagnerem). Autor oficiálního katalogu Abrex 2018/2019.