První letošní burza je v sobotu 5. června v Chrudimi. Sejdou se tam hlavně sběratelé modelů českých aut

Stoly na otevřeném prostranství kryté pergolami, umožní setkání sběratelů kovových modelů Chrudimi. Zatímco v Praze má být sběratelská burza až v říjnu 2021 a v Brně se o nejbližším termínu stále jedná, sběratel Josef Beneš využil příhodných podmínek ve své restauraci se zahrádkou a terasou Na kopci 99 v Chrudimi a už od rána 5. června tam pořádá už tradiční setkání sběratelů. Vyměnit, koupit nebo prodat tam můžete hlavně modely československých a českých automobilů, motocyklů i dopravní techniky v různých velikostech. Oproti jiným sběratelským burzám v Česku budou ozdobou tohoto setkání příležitostné modely připravené právě pro tuto akci, ale i tombola s modely a přátelská „klubová“ atmosféra.

Pro setkání v Chrudimi 5. června 2021 byl připravený i tento model s přesahovým posláním. Z prodeje každého tohoto modelu jde příspěvek 300 Kč pro malého Danečka Beneše, který trpí závažným zdravotním hendikepem. Získané prostředky využije organizátor burzy na jeho rehabilitaci hipoterapií.

Koncentrace sběratelsky zajímavých modelů

Přestože je chrudimská akce ve srovnání se sběratelskými burzami v Praze nebo Brně komornější, dají se tam očekávat raritní a speciální modely. Desítky autíček ze starých edicí, unikátní, limitované i standardní modely Abrex tam přivezou sběratelé z celé republiky. Upravené modely a příležitostné modely připravil pro Chrudim Jan Čulík a na chrudimské můžeme očekávat i jiné známé modelářské a sběratelské tváře. Na základě zkušeností z předchozích let organizátoři očekávají, že se na burzu během dopoledne přijede na kratší nebo delší návštěvu asi 70 až 80 sběratelů.

Velkou výhodou chrudimské burzy je terasa krytá střechou.


Příležitostný model pro burzu Chrudim a tombola

Modelem připraveným speciálně pro 4. setkání sběratelů v Chrudimi je Škoda Roomster Taxi Chrudim coby fiktivní chrudimské drožka s číslem 4. Jan Čulík připravil tento symbolický modell v celkovém počtu 30 kusů. Každý, kdo si ho v Chrudimi koupí, dostane také stírací los a zároveň číslo do klobouku. Hlavní cenou v losování pak bude model, který vyhraje jeden z účastníků. Další hodnotný model připravil pro tombolu na chrudimské burze hlavní organizátor Josef Beneš.

Model přívěsného vozíku „Kempík v jednoduchém minidioramatu, které připravil před setkáním sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi Jan Čulík.

Honza Čulík upravuje pod značkou Moje (Modely Jenda) hlavně modely Abrex. Kromě příležitostného modelu k 4. setkání v Chrudimi představí v Chrudimi i další desítky svých upravených modelů a různá dioramata ve velikosti 1:43.

Informace o burze

Setkání sběratelů v Chrudimi se pořádají organizátoři v restauraci a na přilehlé terase zastřešené pergolami, kde se dají modely vyměňovat prodávat a kupovat a taky se o nich dá se sběrateli diskutovat. Vše rámuje přátelská atmosféra v restauraci a na přilehlé terase, které pro chrudimskou burzu poskytuje organizátor a velký sběratel abrexů a dalších modelů československých aut Josef Beneš.

Ukázka modelů, které připravila dílna MoJe pro minulou Chrudim 2020.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.

Nabídka jednoho ze sběratelů abrexů na 3. setkání sběratelů československých a českých modelů v Chrudimi v roce 2019

Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů. Za stoly se neplatí.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut
Další podrobnosti můžete zjistit dotazem na Facebooku Josefa Beneše.

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, Model DEPO a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

Následujte nás: