MATCHBOX K-13A Ready Mix Concrete Truck

 M


Roky výroby: 1963-65 kovové disky, 1966-69 červená plastová kola


Měřítko: 1/58


Popis modelu: V řadě King Size má tento model unikátní mechanismus na podvozku pro otáčení míchačky. Prostřední ze trojice kol proto nemá kola s hlavicemi nýtů na konci osiček. Osa je silnější a je do disků napevno naražena, aby se neprotáčely z mohly přenášet pohyb na míchačku.


Mechanismus pro otáčení míchačky byl důvodem, proč Lesney ukončil výrobu tohoto modelu předčasně. Po roce 1969, ho totiž nemohl převést do řady Super Kings, protože se ozubený převod nedal aplikovat na nové tenké osičky.
 

Krabičky: První K-13A se balily do nejstaršího typu krabičky, které ještě měla na jedné straně klasickou imitaci hnědého škrtátka. Posledním typem byly závěsné okénkové krabičky.
-ax-


Všechny texty a fotografie podléhají autorským právům a je možné je použít jen s písemným souhlasem serveru www.diecast.cz.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Miramis. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Liborem Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Pavlem Lagnerem). Autor oficiálního katalogu Abrex 2018/2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *