Model DEPO vydává pro své úpravy modelů Abrex vlastní přebaly vitrínek. Budou v nich i číslované řady modelů

Plastové vitrínky s upravenými modely Abrex začalo balit do vlastních krabiček Model DEPO. Firma k tomu přistoupila na základě dohody se společností Abrex. Krabičky, resp. kartonové přebaly Model DEPO, mají jasně odlišit upravené a neupravené modely, aby sběratel věděl, jaký druh modelu si pořizuje. Model DEPO nyní balí do vlastních přebalů všechny modely, na kterých provádí úpravy, jako je výměna koleček, majáků, vlastní obtisky a polepy a další úpravy.

Zpředu je na krabičce umístěné logo Model DEPO a název edice.

Nové přebaly Model DEPO jsou vyrobené z pevného kartonu gramáže 300 potaženého lesklým laminem. Mají tvar „rukávu“, díky kterému je model vidět v krabičce také zpředu i zezadu. Model DEPO už v minulosti připravil malou edici uzavřených krabiček pro úpravu modelu největšího českého prodejce Foxtoys. Zvažuje nyní vyrobit obdobný typ krabiček i pro vlastní úpravy modelů.

Modely v úpravě Model DEPO je možné si objednat mailem nebo v e-Shopu Model DEPO.

Nápis na vrchní straně přebalu vymezuje edici Model DEPO jen na speciálně připravené modely.
Úpravy Model DEPO

Studio Model DEPO začalo upravovat kovové modely ve spolupráci s modelářským sdružením Czech Auto Legends Martina Vilda. V současné době na modely Abrex hlavně montuje profesionálně odlévaná „elektronová kola“. Zatím jde hlavně o škodovácká kola „dělítka“ a kola Metalexu „kříže“, která byla určená hlavně pro soutěžáky. Za socialismu je ale řada šťastlivců sehnala „bokem“, aby si s nimi vytunili své škodovky. Protože byly soutěžní vozy homologované pro běžný provoz na pozemních komunikacích, mohla se tato kola namontovat i na „obyčejná“ osobní auta.

Model DEPO také prodává modely Abrex s vlastními majáky, které v detailní podobě vyrábí Czech Auto Legends CAL. Tyto majáky prodává i samostatně.

Na zadní straně je podstatné vymezení úprav modelu Model DEPO. Upravené modely budou provázet články na webu Model DEPO.

V řádu několika dnů Model DEPO vydá první retro modely Abrex ve stylu „Rychlé pruhy“ sedmdesátých a osmdesátých let a speciální model k ročnímu výročí založení firmy Model DEPO. Tyto modely vydá v časově omezené sérii a bude je jednoduchým způsobem každý jednotlivě číslovat. Sběratelé tak budou mít přehled a doklad o tom, kolik modelů se v edici upravilo a přesně jakém pořadí byl jejich model prodaný.

Spodní krabička je standardní – obsahuje všechny „náležitosti ze zákona“ i informace o kontaktech na firmu Model DEPO.
Nový kartonový přebal na modely Abrex, které upravuje Model DEPO.
Pozadí modelu zvolil úpravce Model DEPO stylové. Představuje start mototuristické soutěže z období socialismu. Tyto akce často navštěvovali motoristé, kteří si své vozy s oblibou různě upravovali.
Profesionálně graficky provedené přebaly Model DEPO jsou důstojným doplňkem modelů, která malá česká firma upravuje. Model DEPO nezakrytě dává najevo, že pro své úpravy používá modely českého výrobce Abrex, které považuje za nejlepší komerční modely československých a českých automobilů.

Sledujte novinky a recenze o kovových modelech na Facebooku Model DEPO.

Následujte nás: