Upíří série 1:43 – modely nejslavnější filmové a soutěžní škodovky – Škoda Supersport „Ferat“ a Škoda Fabia R5 „Ferat“

Vydáním modelu Škoda Fabia R5 „Ferat“ Rallye Bohemia zasadil Abrex jeden z posledních kamenů do magické mozaiky jednoho z nejpoutavějších příběhů sportovních škodovek. Přimělo nás to dát všechny tyto kameny dohromady a vytvořit z nich malou sérii Škoda Ferat Collection. Začínáme na ní pracovat už dnes. První sety série budeme mít hotové tento týden a celá kolekce by měla být k dispozici ještě o prázdninách. Zakoupením nového originálního modelu Abrex Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler s naší „Ferat F Fabia“ kartou na pozadí získáte 7 % slevu na jakýkoliv model nebo set této
Škoda Ferat Collection od Model DEPO.

Zakoupením tohoto originálního modelu Abrex „Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler“ s touto vloženou kartou „Ferat F Fabia“ na pozadí vitrínky v e-Shopu Model DEPO získáte 7 % slevu na jakýkoliv model nebo set této Škoda Ferat Collection od Model DEPO.
Historie a příběh Škody Ferat

Historie magického vozu Ferat začala v roce 1969, kdy Škodovka spustila pod kódem „typ 724“ vývoj dvoumístného vozu s šípovitou aerodynamickou karoserií. Slibný prototyp Škoda 110 Super Sport v jasně bílé barvě měl premiéru v roce 1971. Neschopný socialistický průmysl řízený komunistickým režimem ale projekt nedokázal realizovat. Prototypu se o deset let později ujali filmaři, částečně ho upravili a přestříkali na černou barvu. Hlavní roli krvežíznivého soutěžního vozu sehrál ve slavném hororu Upír z Feratu z roku 1981. O 35 let později automobilka Škoda Auto na počest slavné filmové škodovky připravila Škodu Fabia R5 v designu „Ferat“. Jeho posádka Kopecký–Dresler dostala za úkol zvítězit v Rallye Bohemia 2016, kde se před 35 lety film Upír z Feratu natáčel.

Nový set 1981 Škoda Supersport typ 724 Ferat & 2016 Škoda Fabia R5 Ferat Rally Bohemia 2016. Přebaly ve stylu nových krabiček Model DEPO jsou už ve výrobě, hotové budou do dvou týdnů.
Co bude v sérii Škoda Ferat Collection od Model DEPO

Základním stavebním kamenem malé série Škoda Ferat Collection je nový model Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler ve svém originálním balení se zelenou krabičkou Abrex, jen s vloženou kartou Ferat F Fabia na pozadí, kterou budou mít všechny modely této malé série.

Dále do této série připravujeme další jiný autenticky upravený kvalitní model Abrex. Protože bude tento model upravený, vydáme ho už v přebalu Model DEPO, samozřejmě s kartou Ferat F Fabia na pozadí vitrínky.

Dále vydáváme v této malé sérii Škoda Ferat Collection sety ve „duo packových“ vitrínkách, které jsou velikostně kompatibilní s dioramatovými vitrínkami Abrex 1:43. První set tvoří dva modely „2016 Škoda Fabia R5 Ferat Rally Bohemia 2016“ a „1981 Škoda Supersport typ 724 Ferat“. Je to neupravený kovový model od Abrexu a druhý od Fox18, oba jsou umístěné ve stylizovaném balení s podstavcem se jmény obou vozů a s pozadím Ferat F Fabia ve vitrínce.

Dále vydáme další nejspíš dva sety, ve kterých bude nově autenticky upravený model Abrex, který si zatím necháváme jako překvapení. Konečná podoba této malé série je ve vývoji. Celou minisérii připravuje Model DEPO s modelářským sdružením Czech Auto Legends. O novinkách budeme informovat na našem Facebooku Model DEPO. Budeme se snažit, aby se vám série Škoda Ferat Collection líbila a aby se jakýkoliv její model stal ozdobou vaší sbírky.

Model „2016 Škoda Fabia R5 Ferat Rally Bohemia 2016 Abrex 1:43 doplní v sérii Škoda Ferat Collection další model od Abrexu, který nyní Model DEPO a Czech Auto Legends upravují. Hotový bude ještě o prázdninách.
Zakoupením tohoto originálního modelu Abrex „Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler“ s touto vloženou kartou „Ferat F Fabia“ na pozadí vitrínky v e-Shopu Model DEPO získáte 7 % slevu na jakýkoliv model nebo set této Škoda Ferat Collection od Model DEPO.
Pozadí Ferat F Fabia je v každé vitrínce samostatných modelů nebo setů série Škoda Ferat Collection. Je vytištěné na tvrdém kartonu a nalepené neagresivním lepidlem tak, aby si ho mohl sběratel i sundat a dát na jiné místo.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Miramis. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Liborem Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s Pavlem Lagnerem). Autor oficiálního katalogu Abrex 2018/2019.