Grafické studio a vydavatelství Miramis
 
Naše studio se specializuje na vydávání publikací o kovových modelech. Modely fotografujeme v profesionálním fotostudiu, publikace, knihy a sběratelské katalogy připravujeme graficky od designu po sazbu všech stránek. Zajišťujeme i předtiskovou přípravu publikací a produkci tiskárny.
 
Pro české a slovenské sběratele jsme před pár lety vydali v češtině například "bibli" matchboxů-yesteryearů Velká kniha o modelech MATCHBOX Yesteryear 1956‒1972. Byla brzy beznadějně vyprodaná, a proto zvažujeme její nové, doplněné a přepracované vydání. Na zahraniční trh jsme úspěšně vstoupili s publikací Collector's Guide to MATCHOX Models of Yesteryear 1956‒1972. Její speciální dotisk si objednal i britský Rockertron Toys. Tato kniha je vydaná v angličtině, ale obsahuje tak bohatou fotografickou dokumentaci, že je ceněným artefaktem i pro české, slovenské, ale třeba i německé sběratele.
 
Studio Miramis také exkluzivně spolupracuje s největším českým výrobcem detailních kovových modelů, společností Abrex s.r.o., která se zaměřuje na československé a české automobily a motocykly. Pro rok 2018 a 2019 jsme pro Abrex připravili tři vydání luxusních katalogů v češtině a angličtině.
 
Studio Miramis má také zkušenosti s publikacemi z jiných oborů, od katalogů pro sofistikované výrobky francouzské společnosti Techneau nebo brožur pro rakouské wellnesy po beletrii typu knížky Satyr a nymfičky Ludvíka Hesse.
 
Studio Miramis je otevřené dalším zajímavým projektům. Pro naši sekci "Diecast Publishing" jsou srdeční záležitostí hlavně projekty se sběratelskými modely a historie automobilů.
 
Kontakt